Следующая новость
Предыдущая новость

Українець відмовився від спільного фото з росіянами на Паралімпіаді (ФОТО)

Представники збірної Параолімпійського комітету Росії (ПКР) запропонували бігуну з України Ігорю Цвєтову зробити фото призерів. Але український бігун від них відсторонився.

Український бігун Ігор Цвєтов, який виграв срібну нагороду на Паралімпіаді на дистанції 100 метрів, відмовився від фото з бігунами із ПКР під час церемонії нагородження.
Цвєтов у фіналі 100-метрівки протистояв трьом бігунам із ПКР – Дмітрію Сафронову, Артєму Калашяну та Давіду Джатієву. Калашяна та Джатієва українець випередив, але Сафронову поступився у боротьбі за “золото”.
За якийсь час після фінішу спортсмени вийшли на церемонію нагородження. На ній були присутніми усі три призери Паралімпіади у 100-метрівці – Сафронов, Калашян, а також Цвєтов. Представники ПКР запропонували Цвєтову зробити фото призерів. Але український бігун від них відсторонився.
В результаті бігуни з ОКР сфотографувалися удвох на церемонії нагородження. Цвєтова поруч із ними не було.
Інцидент із відмовою Цвєтова фотографуватися з бігунами із ПКР відбувся на Іграх у Токіо після того, як на Олімпіаді-2020 фотографію з олімпійською чемпіонкою із ОКР Марією Ласіцкене зробила українка Ярослава Магучіх. Після цього вона потрапила під критику.
Ігор Цвєтов – 27-річний український бігун, представник Києва.
Цвєтов – 2-разовий паралімпійський чемпіон. У Ріо-де-Жанейро він переміг на дистанціях 100 та 200 метрів. 4-разовий чемпіон світу та 3-разовий чемпіон Європи у бігу на 100 та 200 метрів. Зокрема, у 2021 році українець виграв “золото” Євро у 100-метрівці.
Ігор Цвєтов виступає у класі T-35 серед спортсменів із церебральним паралічем. Під час катання на роликах він впав і вдарився головою, що призвело до спастичності м’язів ніг.