Следующая новость
Предыдущая новость

Постріл по чужій мішені і провал трансгендера: підсумки сьогоднішнього дня на Олімпіаді і анонс 3 серпня

Що тільки не траплялося з українськими спортсменами на Олімпіаді в Токіо і ось черговий казус – причому знову в тирі. Майстер стрільби з гвинтівки, медаліст Олімпіади в Ріо Сергій Куліш сьогодні вийшов до фіналу стрільби на 50 метрів з трьох положень. І більшу його частину йшов у числі призерів. Однак ближче до закінчення здійснив постріл по чужій мішені, внаслідок чого отримав нуль балів і посів 8 місце.

Лорел Хуббард.

Усе добре починалося сьогодні і на боротьбі. Алла Черкасова у ваговій категорії 76 кг впевнено здолала двох суперниць, вийшла в півфінал, але там програла лідеру світового рейтингу з команди США. Тепер Алла боротиметься завтра (о 14.55) за бронзову нагороду.

Цю бронзу мав змогу сьогодні вибороти Ленур Теміров проти суперника з Китаю. У рівному поєдинку судді дали обом суперникам по одному балу лише за пасив, і останнім бал отримав саме китаєць, отож, перемогу за рахунку 1:1 присудили йому.

Так Україна цього дня залишилася без нагород, проте відбіркові і попередні змагання додали оптимізму. Після обов’язкової програми наш дует із синхронного плавання – на 3 місці. Пройшли до фіналів легкоатлети: Кохан (молот), Рижикова і Ткачук (400 м з/б), а також Килипко (жердина).

Подолав перше коло і наш дует каноїстів на дистанції 1000 м. Завтра вони першими з української збірної розпочнуть змагання в півфіналі – о 3.44. А якщо пройдуть до фіналу, то вирішальний заплив також завтра – об 11.53.

А загалом завтра кілька фіналів з українським колоритом: о 4.50 змагатиметься наша стрибунка в довжину Марина Бех-Романчук, об 11.00 на брусах виступить гімнаст Петро Пахнюк. Не забуваймо і про Черкасову, а ще розпочне турнірний шлях наш уславлений борець, призер Олімпіади і чемпіон світу, і, крім того, нардеп «слуга народу» Жан Беленюк (категорія до 87 кг).

З інших сьогоднішніх подій на Олімпіаді відзначимо старт першого трансгендера в історії Ігор 43-річної Лорел Хуббард із Нової Зеландії. У 2012 р. вона зробила операцію зі зміни статі і стала жінкою. Проте продовжила займатися важкою атлетикою, і вже у жіночому статусі виборола нагороду чемпіонату світу. Було чимало протестів щодо її участі в Олімпіаді, однак МОК допустив прецедент, і Лорел приїхала на Ігри. Експерти навіть пророкували їй медаль, але спортсменка не змогла підняти початкову вагу в ривку – спочатку не зафіксувавши 120 кг, а потім двічі невдало штурмуючи штангу вагою 125 кг. Такою не веселою вийшла ця «історична» подія.